Donner

KAPOSVÁR III. Szent Kereszt plébánia (Donner)
7400 Bartók Béla u. 13.
Alapítva: 1947. Akv.:1947-től, előtte Kaposvár I.
Plébános: Nyéky Kálmán
Akolitus: Hatta László
Vil.e.: Perczel Béla
Hitoktatók: László Edit, Török Daniella, Pap Katalin
Tit.: Szent Kereszt
Búcsú: szept. 14.

A háború után a megyeszékhely Donner nevű városrészében nagyfokú fejlődés indult el, amely szükségessé tette új templom és plébánia építését. 1947-ben szervezték meg a plébániát és elkezdték építeni a templomot, klasszicizáló stílusban, Kappéter István tervei szerint. A plébánosok a templom utcájában egy polgári ház megvásárlásával ju­tottak elfogadható lakáshoz. 1983-ban felépült a harangtorony. 1994-ben a templom belső felújítását végezték el, majd 2002-ben a templomtető teljes javítása történt meg. 2010-ben kezdődött a plébánia-épület teljes felújítása.
A plébánia területén álló kápolnák:

KÁLVÁRIA-KÁPOLNA
A régi kálvária a Sétatér utca keleti oldala mögött állott 1807-1891 - ig, amikor a kálvária dombjának elhordásával, a kápolnát le kellett bontani. A mai kápolnát 1893. június 29-én áldotta meg Auerbach Pál segesdi ferences házfőnök. 1925-ben kórust és sekrestyét kapott. Az 1990-es évek végétől folyamatosan tart felújítása.

KAPOS-HEGYI KÁPOLNA
A kápolna harangján az 1755-ös évszám olvasható. Oltárképe a Sző­lőskertek Madonnája néven vált ismertté. 1815-ben fatornyos, náddal fedett kápolna áll a hegyen, amelyet 1835-ben cseréppel fedtek be, ezáltal elnyerte mai formáját. A Szent Szűz tiszteletére szentelték.