Plébános

Nyéky Kálmán atya vagyok, öt gyermekes családban nőttem fel, 1999-ben szenteltek pappá. Felszentelésem után Kaposváron töltöttem két évet a Szent Imre templomban, majd három évet Rómában tanulmányúton. Hazatérésem után Balatonendréden voltam két évet, ezután neveztek ki plébánosnak a Kaposszerdahelyi Plébániára, majd 2010-ben a kaposvári Szent Kereszt Plébániára, a Kaposszerdahelyi Plébánia oldallagos ellátásával. Plébánosi teendőim mellett heti egy napot tanítok bioetikát Budapesten, a Pázmány Péter Katolikus Egyetemen, valamint Kaposváron erkölcsteológiát a hitoktató szakos hallatóknak. Az előbbiről többet olvashat honlapomon: www.bioetika.hu.
Balás Béla püspök atya még megbízott azzal is, hogy további tudományos munkát végezzek egy doktori iskolában. Szabadidőmben televíziós szentmise közvetítéseket szervezek, és bábfilmeket forgatok. A gyerekek örömére évek óta megrendezésre kerül az úgynevezett Riska tábor, ami egy kedves marha bábfiguráról kapta a nevét, aki az utóbbi időben a Televízióban is szerepel egy-egy bibliai történet elmesélésével. Szeretném, ha a plébánia egy közösséggé formálódna, ahol a plébániai programokra szívesen jönnek idősek és fiatalok egyaránt. Terveim között szerepel kisebb közösségek, imacsoportok létrehozása, a szegények segítése, iskolák, óvodák támogatása, templomaink, épületeink fenntartása, felújítása, gyermekmisék, kirándulások, gyermekeknek táborok, felnőtteknek előadások szervezése.
          Remélem hamarosan valamelyik programon személyesen is találkozunk!

Nyéky Kálmán atya
plébános